فروشگاه آنلاين محصولات دانلودی

پشتیبانی خرید: اگر پس از تکمیل خرید لینک دانلود را نتوانستید دریافت کنید، با شماره تماس های 09115569722 - 09337266852 ارتباط برقرار کنید (فقط پیامک) تا همان لحظه بررسی و سریعا مشکلتان را برطرف نماییم. برای شنیدن بخشی از کتاب های صوتی در تلگرام پیام بدهید. آیدی تلگرام: @nabtarinfile ما 24 ساعته پاسخگو هستیم.

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی رشد (از لقاح تا کودکی) لورا برک (جلد 1 و 2) pdf


دانلود خلاصه کتاب روانشناسی رشد (از لقاح تا کودکی) لورا برک (جلد 1 و 2) pdf

 

فرمت فایل: pdf

حجم فایل: 8 مگابایت

نویسنده: لورا برک

مترجم: دکتر یحیی محمدی

زبان ترجمه: فارسی

ناشر: ارسباران

سال نشر: 1382

تعداد صفحات: 62

 

 

درباره کتاب:

کتاب روان شناسی رشد 1 و 2 متنی روان و رسا دارد و قواعد ويرايشی و نگارشـی در آن رعايـت شده است. از نظر حروفنگاری، صفحه آرایی و صحاف مناسـب اسـت. بـرای تفهـيم مطالـب از ابزارهای علمی در آن استفاده شده است. با وجود تلاش فراوان در ترجمة دقيق اصـطلاحات، در برخی موارد زحمت مترجم با توفيق قرين نبوده است؛ برای مثال، كاربرد معادل «خستگی مفرط» برای Burnout، يا «مدل» برای Model، «معلوليت» برای Disability و «عقل» برای Mental جای تأمل دارد. عنوان انگليسی كتاب با عنوان فارسی آن متفاوت است؛ عنوان اصـلی كتـاب عبـارت از: Developmental Through The Life Span به معنی تحول (رشد) در گستره حيات است، كه در فارسي روانشناسی رشد برگردانده شده است. از اين جهت، بسياری از مطالب كتاب با موضوع رشد در گستره حيات مرتبط است و با روانشناسی رشد تناسبی ندارد. درباره روزآمدی اطلاعات موجود در كتاب كه بيشتر متوجه مؤلف است تا مترجم، بايد گفت كه در برخی موارد از منابع قديمی استفاده شده؛ به عنوان مثال، در خصوص ميانگين بلوغ جنسی دختران از منبع مربوط به سال 1990م استفاده شده است. پرداختن كتاب به مواردي كه اغلب در تعارض با ارزشهای فرهنگی و اخلاقی جامعه اسـت از ديگر نكاتی است كه جای تأمل دارد. پرداختن به فعاليت جنسی نوجوانان تازه بالغ (ص 22، ج )2 ، آميزش جنسی (ص 83 ،30 ،28 ،35 ، 24) و شریک جنسی، حق مردن و حق خودكشی (ص 411) از اين دست ميباشد و ذكر جملـة زيـر در صـفحه 23، نيـز خـود دليلـی ديگـر بـر ايـن مدعاست: در مقايسه با نسل گذشته، افراد بيشتری اعتقاد دارند كه آميزش جنسی قبل از ازدواج، تا وقتی كه دو نفر تعهد عاطفی به يكديگر داشته باشند، اشكال ندارد. در نهايت ميتوان گفت كه اين اثر پس از ويرايش تخصصی، فنی و ادبی، همچنين بهره گيری از معادلهای تخصصی مناسـب بـرای برخـی از اصـطلاحات علمـی، ارائـه توضـيحات لازم در زيرنويس صفحات برای موارد خاص فرهنگی به ويژه در فصل نوجوانی، و حذف مـواردی كـه بـا فرهنگ و ارزش های دينی و اسلامی در تعارض است، به عنوان يكی از كتاب هـای درسـی قابـل استفاده است.

 

 

 

فروشگاه آنلاین محصولات دانلودی

پشتیبانی خرید: 09337266852


مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۳ آذر ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 198

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

استان گيلان-شهرستان تالش

تمام حقوق این سایت محفوظ است. کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما